pondělí 30. listopadu 2015

Několik nápadů na adventní kalendář

Adventní kalendář je v našich rodinách milou součástí předvánočního dětského očekávání. Ale kdo by se spokojil s komerčními placatými bonbonierami? Chce to něco originálnějšího, vlastnoručně vytvořeného a naplněného malinkým překvapením pro každý předvánoční den. Nemusí to přece být jen sladkosti, můžeme přidat malinké hračky nebo kousky skládačky, pro větší děti třeba hlavolamy či nápovědu pro další ukryté překvapení - fantazii se meze nekladou... Svůj adventní kalendář můžete vyrobit z papíru, z látky nebo z jiného materiálu, ale tady se podívejte, jaké kalendáře můžete vytvořit pomocí jehlic a pletací příze - třeba jen ze zbytků. Návody jistě nejsou zapotřebí. Přijměte inspiraci a vytvořte si vlastní originální kalendář. A nemusíte mít přece všechny kapsičky hned zítra hotové - stačí je postupně přidávat:-)


Základem je vytvořit si kapsičky, které mohou mít různý tvar - jaký se nám líbí nebo na jaký stačí naše pletařské schopnosti.
***

Můžou to být malinké rukavičky, čepičky a nebo jen jednoduché pytlíčky.
***

***
Důležité je taky označit každou kapsičku číslem prosincového dne.  

***
Jednotlivá čísla můžeme vyrobit zvlášť a pak je připevnit nebo se dají na každou kapsičku vyšít. 

***

***
***
Můžeme však použít i kupované aplikace s čísly a jednoduše je přišít:

***
A koho to baví, může čísla rovnou zakomponovat do vyplétaného vzoru:

***
Hotové kapsičky nakonec seřadíme podle čísel a zavěsíme někde pěkně na očích,
abychom si každé ráno vzpomněli, že tu máme další předvánoční den:-)

***

***

***

***
Zvláštním druhem adventního kalendáře je takováto adventní šála.
Tento kalendář neobsahuje žádné sladkosti ani malé dárečky, ale naše čekání na vánoce může zpříjemnit tím, že každý den si upleteme kousek šály a to jiným vzorečkem než minulý den. Tak šála postupně pravidelně přibývá, až ji máme na konci adventu celou krásně hotovou:Přeji všem krásný předvánoční čas
Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentáře se musí týkat článku.